Evlilik Terapileri

Evlilik Terapileri

Evlilik terapileri; birbiriyle çatışmada olan iki insanın etkileşimini değiştirmek için düzenlenmiş bir psikoterapi biçimi ve karı koca arasındaki sorunlar üzerinde yoğunlaşan bir terapi yaklaşımıdır.

Evlilik terapistleri, çeşitli yöntemler kullanarak eşlerin adil bir şekilde duyarlı oldukları konuları tartışabilmelerini, kendilerini anlamalarını, yeni ilişki ve etkileşim becerileri kazanmalarını ve sorunları konusunda bir içgörü kazanmaları konusunda onlara yardım eder.

Terapide genel amaç, eşler arasındaki çatışmaları azaltmak, çözmek ve aynı zamanda eşler arasında var olan etkileşim sisteminin dengesini değiştirmeye çalışmaktır.

Evlilik terapisi, çiftleri ve bireyleri etkileyen ilişki içindeki farklı ve zor konuları fark edip, düşünebilmelerinde yardımcı olur. Bağlılık, kıskançlık, öfke kontrol bozukluğu, güvensizlik, evlilik dışı ilişkiler, cinsel sorunlar, boşanma ve ayrılıklar, zayıf iletişim, aile içi kötü muamele vb. nedenlerin tümü, çiftler ya da bireyler için tartışma konusu olabilir. Çiftler bu tür bir sorunla başa çıkamadıklarında, nitelikli bir evlilik terapistinden yardım alabilirler.

Diğer Çalışma Alanlarımız

Ergen Sorunları, Ergenlik Dönemi Uyum Problemleri, Performans Anksiyetesi, Sınav Kaygısı, Özgüven Sorunları, Kişilik Gelişim Danışmanlığı, Öfke Yönetimi ve Kontrolü

Daha Fazlası »

Bireysel Terapiler, Anksiyete Bozuklukları, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Panik Atak, (OKB) Obsesif Kompulsif, Bozukluğu, Depresyon, Uyku Bozukluğu, Kişilerarası iletişim

Daha Fazlası »

Cinsel Terapiler, Cinsel İşlev Bozuklukları, Vajinusmus, Erken Boşalma, İlgi İstek Bozukluğu, Cinsel kimlik ve yönelim,

Daha Fazlası »

Aile Terapileri, Aile üyeleri arasındaki iletişimin kalitesini arttıran ve çatışmaların üstesinden gelmelerinde onlara yardımcı olan bir psikoterapi hizmetidir.

Daha Fazlası »

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN ve ENTER TUŞUNA BASIN