Bireysel Terapi

Bireysel Terapi

Bireysel terapide; hedefler bireyin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Bireyin problem ve ihtiyaçlarına göre psikoterapi süresi değişkenlik göstermektedir.

Bu terapide amaç rahatlatmak, neşelendirmek, hak vermek, danışan ile birlikte üzülmek ya da kişinin üretemediği çözümü doğrudan bulup empoze etmek değildir.

Bireysel Terapi

Bireysel terapi, tanısı konmuş, depresyon, kaygı bozuklukları, yaygın kaygı bozukluğu, panik bozukluk, agorafobi, özgül fobi, sosyal fobi, obsesif-kompulsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, özgüven problemi, yakın ve ikili ilişkiler sosyal yaşam iş veya okul yaşamındaki sorunlar, yoğun stres ve öfke kontrol bozuklukları, kişisel gelişim alanlarında  yaşam kalitesini olumsuz etkileyen durumlarda danışanlar kendileriyle ve kaçındıkları erteledikleri sorunlarla yüzleşme fırsatı bularak kişinin kendisini tanıması, tanımlaması ve çözümlerine ulaşabilmesinde  gerekli olan psikolojik zeminin oluşturulmaya çalışıldığı, davranış değişikliğini kolaylaştırarak yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen terapist ve danışan arasında güven ilişkisiyle oluşan terapotik bir  süreçtir.

Yazar Hakkında :

Yorum Yap

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN ve ENTER TUŞUNA BASIN